2018 Öğretmenler Günü Ne Zaman – Tarihçesi – Hediyeleri

Öğretmenler Günü Ne Zaman – Tarihçesi – En Güzel Öğretmenler Günü Hediyeleri – En Güzel Öğretmenler Günü Sözleri

Öğretmenler Günü Ne Zaman?
Öğretmenler Günü, bu mesleğini icra eden kıymetli öğretmenlerimizi onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır.

Öğretmenler Günü Tarihçesi:

Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri ( 24 Kasım Öğretmenler Günü ) olarak kutlanmaktadır. Bu tarihin Gazi Mustafa Kemal’in doğum tarihinin 100. yılına denk gelmesi dikkat çekicidir.

Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”’nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”’ni oybirliği ile kabul edilişinin yıldönümüdür.

Ancak bazı ülkeler, kendi kültürel ve tarihi özelliklerine göre Öğretmenler Günü’nü farklı tarihlerde ve şekillerde kutluyor. Örneğin 12 Arap ülkesinde (Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Katar, Libya, Mısır, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün, Yemen) her yıl 28 Şubat günü, Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. Bazı ülkelerde bu özel gün tatil ilan edilebiliyor. Peki, Türkiye’de neden 24 Kasım’da kutlanıyor? 24 Kasım 1928 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Bu sebeple Türkiye’de Öğretmenler Günü her yıl Kasım ayının 24’ünde kutlanır. 

En Güzel Öğretmenler Günü Hediyeleri

Siz de kıymetli öğretmenlerimize hediye mi almak istiyorsunuz? O zaman doğru adrestesiniz.

Öğretmenler için alınabilecek hediyeler bulmak gerçekten zordur. Öğretmenler günü için farklı hediyeler ve daha çok kişiye özel hediyeler vermek daha isabetli olacaktır. Biz de HediyeBalonu.com olarak yıllardır Hediye sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olduğumuz için öğretmen müşterilerimizin en fazla ilgi gösterdiği, en fazla beğendiği ürünlerimizi seçerek size yol göstermek istedik. Gelin hep beraber öğretmenlerimize hangi hediye alınır, öğretmene hangi hediyeyi alsam sorularına cevap bulalım.

Sizin için Öğretmenler Günü Hediyesi olarak verebileceğiniz en çok tercih edilen 10 hediyeyi  aşağıda paylaştık. Bütün ürünlerimizde Kargo, Hediye Paketi ve Hediye Notunuz Ücretsizdir. İyi alışverişler dileriz 🙂

Daha Fazlası İçin hediyebalonu.com sitemize bekleriz 🙂

1 – Öğretmenlerimize kimsede bulunmayan çok özel bir hediye vermek ister misiniz? O zaman buyrun muhteşem bir kadın-erkek bütün öğretmenlerimize verebileceğiniz Öğretmenler Günü Hediyesi: Karanlıkta Parlayan Neon Kitap Ayracı

Sevgili Öğretmenlerimize alınacak hem çok şık hem de kişiye özel bir hediyeye ne dersiniz? O zaman Kişiye Özel İşlemeli İsim Yazılı Cüzdanlarımıza mutlaka bir göz atın. 

2 – Kişiye Özel İşlemeli – Hakiki Deri Business Çek Cüzdanı – Ücretsiz Kargo

Bu Hediyemizi istediğiniz gibi özelleştirebiliriz. İsimli Erkek Cüzdanları erkek müşterilerimizin en fazla tercih ettiği ürünlerdir.

3 – Kadın Öğretmenlerimize Harika Bir Armağan:  %100 HAKİKİ DERİ KİŞİYE ÖZEL İSİM YAZILI KADIN CÜZDANI

% 100 Hakiki Deri KİŞİYE ÖZEL İSİM YAZILI KADIN CÜZDANI

4– KİŞİYE ÖZEL İŞLEMELİ KADIN CÜZDANI
Bu Hediyemizi istediğiniz gibi özelleştirebiliriz. İsimli Kadın Cüzdanları kadın müşterilerimizin en fazla tercih ettiği ürünlerdir. İsterseniz Cüzdan Üzerine bir kutlama mesajı bile yazabiliriz.

5 – Kişiye Özel İsim Yazılı El İşçiliği Kolye

Kişiye Özel İsim Yazılı El İşçiliği Kolye

6- EXCLUSIVE SERIE – Kişiye Özel İşlemeli – Business Portföy El Çantası

Bu şıklığa bütün erkekler hayran kalır. İsimli Portföy El Çantası erkek öğretmenlerimize alınabilecek en kullanışlı, en şık hediye olacaktır.

7 – Kişiye Özel İsim Yazılı Deri Örgülü Kartlık – Ücretsiz Kargo

Ayrıcalık sahibi erkek öğretmenlerimizin tarzını tamamlayın. Bu hediyeyle onun gönlünü muhakkak kazanacaksınız.8- Lazer İşlemeli İsim Yazılı Hakiki Deri Çek Cüzdanı – Business

9- Kişiye Özel Lazer İsim Yazılı Çek Cüzdanı – Ücretsiz Kargo

10- Gümüş Erkek Bilekliği

Gümüş Erkek Bileklik

11- Kişiye Özel İsim Yazılı Kaplangözü Tesbih

Kişiye Özel İsim Yazılı Kaplangözü Tesbih

12- Kişiye Özel İsimli Kol Düğmesi

Kişiye Özel İsimli Kol Düğmesi

13 – Kişiye Özel İsim Yazılı Oltu Tesbih

Kişiye Özel İsim Yazılı Oltu Tesbih

14- Kişiye Özel İsim Yazılı Hakiki Deri Cüzdan/Kartlık – Ücretsiz Kargo